BigPicture Doğa Fotoğrafı Yarışması 2020’nin kazananları belli oldu

TAKİP ET

California Bilimler Akademisi, 2020 BigPicture Doğa Fotoğrafı Yarışması için çağrı yaparken, fotoğrafçılardan, “hem dünyadaki zengin yaşam çeşitliliğini kutlayacak ve gösterecek, hem de onu imgeleme gücüyle korumak için yapılacak eyleme ilham verecek” fotoğraflarını göndermelerini istedi. İşte farklı kategorilerde ödül kazanan fotoğraflar…

Andy Parkinson – Tomatin/İskoçya (Büyük Ödül)
Greg Lecoeur – Antartika Yarımadası (Suda Yaşam Kategorisi)
Yi Liu – Masai Mara Ulusal Koruma Alanı/Kenya (Karasal Yaban Hayatı Kategorsi)
Piotr Naskrecki – Gorongosa Ulusal Park/ Mozambik (Kanatlı Yaşam Kategorisi)
Edwin Giesbers – Hatertse Vennen Doğa Koruma Alanı/Hollanda (Manzaralar, Su Manzaraları ve Flora Kategorsi)
Juan Jesús González Ahumada – Río Tinto/ İspanya (Doğa Sanatı)
Jak Wonderly – WildCare Wildlife Hospital/ ABD (Kediler Tarafından Yakalanan Kuşlar)
Ami Vitale – Reteti Fil Korunağı/Kenya (Fotoğraf Hikayesi: Birlikte Yaşama)
Ami Vitale – Reteti Fil Korunağı/Kenya (Fotoğraf Hikayesi: Birlikte Yaşama Finalisti)
Ami Vitale – Reteti Fil Korunağı/Kenya (Fotoğraf Hikayesi: Birlikte Yaşama Finalisti)
Sebastian Kennerknecht – Abra Granada/Arjantin (İnsan/Doğa Kategorisi Finalisti)
Gunther De Bruyne – Kasungu Ulusal Parkı, Malavi (İnsan/Doğa Kategorisi Finalisti)
Thomas Vijayan – Borneo/ Endonezya (İnsan/Doğa Kategorisi Finalisti)
Nathan Myhrvold – Bellevue/ABD (Doğa Sanatı Finalisti)
Sergio Tapia – Río Tinto/İspanya (Doğa Sanatı Finalisti)
Agorastos Papatsanis – Deskati/Yunanistan (Manzaralar, Su Manzaraları ve Flora Kategorsi Finalisti)
Mauro Battistelli – Caddo Lake/ABD (Manzaralar, Su Manzaraları ve Flora Kategorsi Finalisti)
Henley Kuleler – Cenote Aktun Ha/ Meksika (Manzaralar, Su Manzaraları ve Flora Kategorsi Finalisti)
Xiaoying Shi – Bajiaozhai Ulusal Orman Parkı/Çin (Manzaralar, Su Manzaraları ve Flora Kategorsi Finalisti)
Ben Cranke – St. Andrews Bay/Güney Georgia Adası (Kanatlı Yaşam Kategorisi Finalisti)
Lam Yakında Tak – Bukit Tinggi/Malezya (Kanatlı Yaşam Kategorisi Finalisti)
Tibor Kercz – Kiskunsági Ulusal Parkı/Macaristan Kiskunsági Ulusal Parkı, Macaristan
Juan Jesús González Ahumada – Sierra de Guadarrama Ulusal Parkıİ/spanya (Karasal Yaban Hayatı Kategorsi Finalisti)

Cevap Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.