Ceviz Ağacı Filmi Altın Portakal İçin Yarışacak

0

Faysal Soysal’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘Ceviz Ağacı’ filminin başrollerinde Serdar Orçin ve Sezin Akbaşoğulları buluştu. Altın Portakal için yarışacak filmin galası pazar günü Antalya’da yapılacak.

Serdar Orçin ve Sezin Akbaşoğulları’nın başrolde oynadığı, Faysal Soysal’ın Altın Portakal için yarışan Ceviz Ağacı filmi pazar akşamı Antalya’daki gala ile seyirciyle buluşuyor.

Yaptığı kısa film ve belgesellerin yanında 2013 yılında Mostar’ı Hasankeyf’e şiirsel bir aşk üzerinden bağlayan ve festivallerden birçok ödülle dönen ‘Üç Yol’un yönetmeni Faysal Soysal, beş yıldır üzerinde çalıştığı Ceviz Ağacı ile Altın Portakal Film Festivali’nde yarışacak. Serdar Orçin, Sezin Akbaşoğulları, Kübra Kip ve Mert Yavuzcan’ın başrolleri paylaştığı filmin, pazar akşamı Antalya AKM’de galası yapılacak.

Ceviz Ağacı Filminin konusu:

Birçok açıdan silik ve pasif bir karaktere sahip edebiyat öğretmeni Hayati, karısı tarafından hor görülüp terkedilir. Bir süre sonra ataerkil özellikteki kasabada kimliği belirlenemeyen bir kadın cesedi bulunur. Hayati cesedin karısına ait olduğunu iddia edip başkasının işlediği cinayeti üstlenir.

Peki ama işlemediği bir cinayeti neden üstlenir insan? Film bu sorunun peşinde insanın en saklı, en gölgede kalmış, derin taraflarını aydınlatmaya çalışırken tutunamayış, kadın cinayetleri, şiddetin binbir yüzü, kaderin silinmez izleri, edebiyat, tutkular ve pişmanlıklar gibi uğraklarıyla dünya yüzünde insan için özne olarak var olmanın imkanını sorguluyor.

Filmin Fragmanı:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.