Matrix 4. Filmle Geri Dönüyor

0

Matrix Revolutions’ın sonu, 1999’da The Matrix ile başlayan bir üçlemenin üçüncüsü, hem Neo hem de Trinity, robotlar ve son insan şehri Zion arasında barış yaratmak için hayatlarını feda ettiler. Salı günü, The Matrix 4’te her iki oyuncunun da (Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss) ölmüş olmasına rağmen tekrar Neo ve Trinity olarak rollerine geri dönecekleri açıklandı.

Salı günü, Variety orijinal filmi kız kardeşi Lilly Wachowski ile birlikte hazırlayan Lana Wachowski’nin yazıp yöneteceği yeni Matrix devamını açıkladı. Ayrıca Matrix 4 senaryosuna katkıda bulunanlar, Sense8 oyuncusu Aleksandar Hemon ve romanı Cloud Atlas’ın daha önce Wachowskis tarafından ekrana uyarlanan yazar David Mitchell’dir.

Wachowski yaptığı duyuruda, “Lilly ve ben 20 yıl önce gerçekliğimiz hakkında keşfettiğimiz fikirlerin çoğu daha da alakalı.” Dedi. “Bu karakterleri tekrar hayatımda geçirdiğim için çok mutluyum ve harika arkadaşlarımla çalışmak için başka bir şans için minnettarım.”

Matrix Revolutions’da Neo ve Trinity, robotları Zion’a saldırılarını durdurmaya ikna etmek için Makine Şehrine uçtular. Trinity, çarpışmanın inişinde engelli iniş sırasında öldürüldü. Neo askerler, robot lideri “Deus Ex Machina” yı insanlarla barışı kabul etmeye ikna etti. Neo karşılığında, Matrix’i enfekte eden istilacı, kopyalayan Ajan Smith virüsünü yendi. Neo’yu en son gördüğümüzde, bedeni makineler tarafından götürülüyordu.Fakat Neo’nun hayatta kalması için umut üçlemenin sonunda kalıyor. Robotlar ve insanlar arasında düzenli bir barış anlaşması yapıldıktan sonra, kahin geleceği düşündü.

“Onu bir daha görecek miyiz?” Sati’nin bedenindeki bir program, küçük bir kız, Neo’nun kahinine sordu.

“Bir gün sanırım” diye cevap verdi.

İkinci film olan The Matrix Reloaded’de çok sayıda Neo var olduğu için ortaya çıktığından, Reeves’in karakterin yeni bir yinelemesini oynaması mümkün. Ve Trinity’nin dönüşünü açıklamak biraz zor olsa da, Neo bedensel bir hasarı bile geri alma, vücudundan bir mermi çekme ve Reloaded’de onu canlandırma yeteneğini gösterdi. Neo ve Trinity ölebilir, ancak Matrix’in sayısallaştırılmış dünyasında, diriliş için birçok fırsat var.

Matrix 4’ün 2020’de filme başlaması bekleniyor.

Kaynak: https://www.newsweek.com/matrix-4-keanu-reeves-neo-carrie-anne-moss-trinity-dead-revolutions-1455361

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.