Şanışer’in Susamam Şarkısı Türkiye Gündeminde

0

Dün yayınlanan Şanışer’in Susamam şarkısı anında trendlerde 1. sıradaki yerini aldı. Şanışer’in 17 müzisyenle beraber yaptığı ‘Susamam’ şarkısı kısa bir süre içerisinde yüz binlerce kez dinlendi. Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle’nin yer aldığı şarkıda farklı konu başlıklarıyla Türkiye gündemindeki pek çok meseleler var. Şarkı için tasarlanan tişört ise köy okulları için harcanacak.

Türkiye’nin pek çok kanayan yarasına parmak basan bu şarkı. İnsanları bilinçlendirmek için atılmış sağlam adımlardan birisi olarak nitelendirebiliriz. Değindiği her bir konudan çıkartılması gereken onlarca ders var. Ve tüm bu mesajları rap müzikle harmanlayarak bizlere ulaştıran tüm sanatçılara teşekkür etmeliyiz. Hepimiz bu sanatçıların baktığı yerlere bakmalı, gördüklerini görmeliyiz. Desteklerimiz bu hareketi büyütecektir.

Susamam’da işlenen konular:
#doğa
#kuraklık
#hukuk
#adalet
#Türkiye
#İstanbul
#eğitim
#sorgulamak
#kadınhakları
#kadınaşiddet
#gurbet
#hayvanhakları
#intiharETME
#faşizm
#sokak
#trafik

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.