4’ü Yerli 9 Film Vizyona Girecek…

0

Türkiye’deki sinema salonlarında 4’ü yerli 9 film vizyona girecek. Bu hafta vizyona giren sinemaseverlerin gidebileceği 9 filim önerisi

1) Görünmez Adam

Konusu:

H.G. Wells’in aynı adlı ünlü eserinin yeni bir uyarlaması olan film; zengin bir bilim insanı olan eşinden kendisine taciz ve şiddet uyguladığı için boşanan Cecilia Kass’in, eşinin intiharı sonrası kendisine yüklü bir miras bıraktığının bildirilmesiyle yaşadığı olayları çevresine kanıtlama ve bu durumdan kurtulma mücadelesini anlatıyor.

 

2) Kelly Çetesi’nin Gerçek Hikayesi

Konusu:

Avustralya’nın ünlü kanun kaçağı Ned Kelly’nin hayatını odağına alan biyografi türündeki film; bir ülkenin karanlık geçmişini, daha önce hiç anlatılmayan kısımlarıyla gözler önüne seriyor.

 

3)Jexi

Konusu:

Komedi türündeki film, bir adamın yeni aldığı akıllı telefonda bulunan işletim sistemi Jexi ile birlikte değişen hayatını beyaz perdeye yansıtıyor.

 

4)Sonsuzluk Üzerine

Konusu:

Usta sinemacı Roy Andersson’un yeni filmi “Sonsuzluk Üzerine”; hayatın hem hayallerde görülebilecek kadar güzel hem de bir o kadar acımasız tarafını anlatıyor.

 

5) Acı Kiraz

Konusu:

Film, kiraz yetiştiricisi yaşlı bir çiftçiyi, gırtlağına kadar borca batmış sahtekar bir nakliyeciyi, umuda yolculuklarında ihanete uğrayan göçmenleri ve lösemi hastası çocuğunu kurtarmak için çırpınan bir babanın hikayesini anlatıyor.

 

6)Geçerken Uğradım

Konusu:

Ülkenin görülmesi gereken yerlerini görmek adına bir tatile çıkan Cavit ile ailesinin, Afyon’da Cavit’in askerlik arkadaşı Cemil’e uğramalarıyla gelişen olaylar etrafında dönüyor.

 

7)Semur 2: Cinlerin Büyüsü

Konusu:

Arkadaşlarıyla birlikte dedesinden gelen bir mektubun peşine düşen Alesia’nın, geçmişinde yaşadığı olaylarla yeniden yüzleşmesini konu ediniyor.

 

8) Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina’nın Günlüğü

Konusu:

Sera gazları ve küresel ısınma yüzünden buzulların erimesi neticesinde kaybolan arkadaşlarını ararken türlü maceralara atılan Kaptan Pengu, Misket, Pelik ve Mandalina’nın hikayesini anlatıyor.

 

9) L.O.L. Sürpriz! Beyazperdede

Konusu:

İnfluencer Tahani ve Mykal-Michelle’in sinema maceralarını anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.