Bir muhteşem müzik haberi daha geldi!

0

 

TC Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Nil Karaibrahimgilden ilkokullarda tenefüs zili için beste istedi. Aylardır üzerinde çalışılan ve sözleri Şermin Yaşar’a ait tenefüs zili bugün Nevşehir’in Uçhisar beldesi Haydar Çankaya İlkokulu’nda ilk defa çaldı. Okulu şenlendirdi.

Biliyorsunuz ki müzik hem ruha gıda, hem beyne. Kelimeler onlara yaptırmak istediğimiz işleri her zaman beceremezler, o yüzden müzik vardır. Kelimelerin boşa çıktığı zamanlar için demiş Patrick Rothfuss. Müzik beyinde birbirleriyle bağlantısı olmayan nöronların sinaps kurmasını sağlıyor. Öyle ki beynini içinde nöronlar devasa bir parti veriyor.

Müzik dünyanın ortak dilidir. Güzelliği müzikte, sevinci, mutluluğu, pozitif enerjiyi müzikte bulursunuz. Nöronlarınızın rengarenk dansını, bütün canlıların ruhundaki renklerde görürsünüz. Bir de ilkokullarda çocuklara öğretici sözleriyle, mutluluk saçan besteyle çalınca tadı bambaşka!

https://www.youtube.com/watch?v=DqbPHPk_fws

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.