BLACK WIDOW’UN VİZYON TARİHİ, FRAGMANI,OYUNCULARI VE BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

0

İşte başrolünün  kadın olduğu ilk Marvel filmi.

Black Widow’un fragmanı yayınlandı AMA fragman hikayenin sadece yarısı. Yeni haberler, dedikodular, posterler hatta Marvel zaman çizgisine uygun birkaç ipucu var. Ayrıca incelenmesi gereken şeyler de var. Red Guardian, Black Widow’un yeni beyaz kostümü ve Rusların favori süper silahının hayatını zorlaştıracak yeni hikayeler… Hatta  yönetmenin ve oyuncuların söylediği karakterleri daha iyi anlamamızı sağlayacak sözler de var. Bu Marvel Phase 4’un ilk durağı bu yüzden Black Widow hakkında öğrenebileceğin her şeyi öğrenmen çok önemli.

BLACK WIDOW’UN OYUNCU KADROSU

Scarlett Johansson, Natasha Romanoff rolünde. Tabi ki onsuz bir Black Widow filmi düşünülemezdi. Midsommar filminin başrolü Florence Pugh, Black Widow eğitim programının üyesi olan Yelena karakterini oynayacak. Pugh karakterini ‘Natasha’nın kardeşi’ olarak tanımlıyor fakat yakında bu ikilinin arasında büyük bir düşmanlık olduğunu anlayacağız. Bu arada Rachel Weisz de Black Widowlardan biri. Weisz IGN’ye ”Ben de bir Black Widow’um. Black Widow olarak göreceğiniz bir çok karakter var.” dedi. Bu filmde Stranger Things yıldızı David Harbour’u polis şapkası yerine büyük bir kalkanla göreceğiz. Harbour filmde Red Guardian olarak bilinen Alexi’yi canlandıracak.

Asıl düşmanımız Taskmaster olacak. Taskmaster’ı kimin oynayacağını henüz bilmiyoruz. Ama Natasha’nın, Sipider-Man oyununda da gördüğümüz Taskmaster ile savaşacağı açıklandı. Variety, İngiliz aktör Ray Winstone’un filmde henüz bilinmeyen bir rolde oynayacağını yazdı. Bu sırada The Hollywood Reporter da The Handmaid’s Tale oyuncusu O.T. Fagbenle’nin filmde yer alacağını söyledi.

Ayrıca filmde iki büyük Marvel oyuncusunun yer alacağına dair haberler var. İlki Robert Downey Jr.  Avengers: Endgame’deki ölümden sonra Tony Stark’ı  tekrar görebiliriz. Söylenenlere göre Captain America: Civil War’daki yayınlanmamış sahne kullanılabilir. Sahnede Stark Nat’e kazanmak için denemesi gerektiğini söylüyor. Ayrıca sahne Black Widow zaman çizgisine de çok uygun. Tony Stark’tan daha ilgi çekici olan isim ise General Ross. Onu en son Endgame’ de görmüştük ama onu 2008’de yayınlanan The Incredible Hulk filminden tanıyoruz.

 

BLACK WIDOW FRAGMANI

Black Widow fragmanı 2 Aralık’da yayınlandı. Ama bazı detayları kaçırmış olabilirsin o yüzden gel beraber inceleyelim. Infinity War’dan önce Natasha Black Widowlardan oluşan ailesine geri dönüyor. Ailesinde Yelena, Rachel Weisz’in adını bilmediğimiz karakteri ve baba figürü olarak Red Guardian’ı görüyoruz. Sahnelerin birinde onları Taskmaster ile savaşırken görüyoruz. Fragamanda asıl olarak anlatılmak istenen Natasha’nın geçmişinden kaçmayı bırakması. Ayrıca Nat’in yeni beyaz kostümü de görüyoruz.

 

BLACK WIDOW’UN DEVAM FİLMİ OLACAK MI?

Her şeyden önce Black Widow’un devam filmi olacak mı? Evet olacak. David Harbour IGN’ye verdiği röportajda devam filminin Captain America: Civil War ile Avengers: Infinity War arasındaki boşluğu dolduracağını söyledi.

Peki Black Widow olaylar döngüsünden neler bekleyebiliriz? Hikaye detayları tam olarak açıklanmadı. Fragman da görüldüğü üzere pek fazla bilgi vermiyor. Nat’in eski Black Widowlarla birlikte Taskmaster’a karşı savaşması gibi birkaç detayı bir araya getirebiliriz.  Karakter detaylarına gelirsek yönetmen Cate Shortland’a’göre Black Widow hayatındaki parçaları bir araya getiriyor. Scarlett Johansson ise verdiği röportajda ”Natasha kendinin tamamen farkında olan bir kadın. Hayranlarının onun kusurlu halini görmeleri için sabırsızlanıyorum.” dedi.

 

BLACK WIDOW POSTERİ YAYINLANDI

İlk Black Widow filminin posteri yayınlandı. Marvel Stüdyoları Görüntü Yönetmeni Andy Park posteri twitter üzerinden yayınladı. Posterde Black Widow’un yenilenmiş kostümünü görüyoruz. Ayrıca posterde David Harbour’un Red Guardian’ını, Rachel Weisz’in Black Widow’unu ve Florence Pugh’ın Yelena’sını da görebiliyoruz.

BLACK WIDOW’UN VİZYON TARİHİ

Black Widow’un vizyon tarihi 1 Mayıs 2020 olarak duyuruldu. Duyuru San Diego Comic-Con’da MCU tarafından yapıldı. Bu film ile beraber Marvel Phase 4 başlamış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.