İş Sanat Etkinlikleri Aralık Ayı

0

İş Sanat’da aralık ayında bizlerle buluşacak etkinlikler

3 Aralık’da Orchestre Royal De Chambre De Wallonıe müzik severlerle buluşacak

Lola Bobesco tarafından kurulan Belçikalı oda orkestrası, Orchestre Royal De Chambre De Wallonie 3 aralıkta müzik serlerle buluşacak

 

13 Aralık’da Mahler Chamber Orchestra

“Yaşa, çal ve hayal kur” felsefesi ile oda müziği konusunda fark yaratan, Berlin merkezli Mahler Chamber Orchestra, 13 Aralık akşamı, Alman piyanist Holger Groschopp, üflemeli çalgılar sınıfında bir ikon olarak kabul edilen Stefan Dohr ve zengin repertuvarı ile fark yaratmayı başaran timpani sanatçısı Martin Piechotta’ya eşlik ediyor.

Oda müziğinin tüm inceliklerine dikkat eden, seçkin müzisyenlerden oluşan bir grup olarak dünya basınında kendine yer bulan Mahler Chamber Orkestra, alanında öncü isimlerle gerçekleşecek akşamda gerçek oda müziğini sahneye getirecek. Gecede, orkestranın şefliğini ise Londra Senfoni Orkestrası’nın daimi konuk şeflerinden François-Xavier Roth üstleniyor.

17 Aralık’da Omar Sosa, Trilok Gurtu, Paolo Fresu

Latin ve caz müziğinin müthiş buluşmasına hazır mısınız?
Latin cazın önemli isimlerinden piyanist Omar Sosa, 2012 yılından beri caz trompetçisi Paolo Fresu ile birçok başarılı projeye imza atıyor. 17 Aralık akşamı, caz dünyasının yenilikçi ritm ustası olarak tanınan Hint perküsyonist Trilok Gurtu’nun da dahil olacağı konser dinleyicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Enstrümanları ile adeta bir bütün oluşturan bu üç sanatçının yenilikçi ve geleneksel duruşları, müziği doyumsuz bir hale taşıyor.

26 Aralık

Ümit Besen Şarkıları

Melike Şahin
Kalben
Selin Sümbültepe

Arabesk, fantezi müziğin Türkiye’deki öncüsü Ümit Besen sahnede Kalben,
Melike Şahin ve Selin Sümbültepe ile unutulmaz şarkılarını seslendirecek. İki farklı jenerasyonu bir araya getirecek konserde, Kalben, Melike Şahin ve Selin Sümbültepe’nin eserlere katacağı yorumları ile Ümit Besen’in klasikleşmiş dokunuşları kendine yer bulacak. Bu unutulmaz konseri takviminize not etmeyi unutmayın.

 

Kaynak: İş Sanat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.