Marvel Yaklaşan Film Ve Dizileri Tanıttı

0

Marvel yaklaşan film ve dizileri tanıttı. End Game sonrası merak edilen Marvel yaklaşan film ve dizileri etkileyici bir tanıtımla Comic Con’da açıklandı. Marvel’in ilk korku filmi, kadın thor ve geçmişten geri dönen bir vampir gibi süpriz proje ve içerikler mevcut. Açıklanan projeler yanlızca gerçekleştirilmesi kesin olanlar. Geçtiğimiz yıllarda İnHumans filmini tanıtmalarına rağmen iptal edilmişti. Benzer bir durumla karşılaşmamak için önlem aldılar diyebiliriz. Fantastik 4’lü veya xmen ile ilgili duyuru yapılmadı, fakat birşeyler yapılacağı doğrulandı.

Marvel filmleri ve dizilerini Netflix’in rakibi Disney+ üzerinden izleyebileceğiz. Açıklamaların sonunda gelen Mahershala Ali ile Blade başrolü için anlaşıldığını duyurdu. Ama o kadar son anda oldu ki film yada dizi mi olduğunu bile açıklamadılar. Şimdi de sırasıyla tanıtılan film ve dizileri inceleyelim.

Black Widow

1 Mayıs 2020’de vizyona girecek bu film Spider-Man’den sonra vizyona girecek ilk Marvel filmi olduğu önceden biliniyordu. Filmin başrollerinde Scarlett Johansson ve Rachel Weisz yer alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Cate Shortland oturacak. Film şuanda çekimlerin ortasında diyebiliriz. Film konu bakımından Avenger:Civil War ile Avengers:İnfinity War arasındaki süre içersinde geçecek. David Harbour, Captain America’nın rus versiyonu olan Red Guardian’ı oynayacak. Filmin kötü adamıysa çizgi romanlardan sevilen bir isim Task Master. Task Master izlediği birisinin hareketlerini kopyalayabiliyor. Bu açıdan Black Widow için sağlam bir düşman olacağı bir gerçek.

The Falcon & Winter Soldier

2020 sonbahar aylarında vizyona girecek dizinin başrollerinde Anthony Mackie ve Sebastian Stan yer alacak. Falcon’un neden yeni Captain America değilde The Falcon ismine sahip olduğunu dizide açıklanması bekleniyor. Ve Captain America’nın genç yada yaşlı halinin dizide görünmesi de beklentiler arasında. Filmin kötü karakteri daha önce Avengers:Civil War’da kahramanlarımızı birbirine düşüren Baron Zemo olacak. Panelde Zemo çizgi romanlardaki klasik görünümüyle ortaya çıktı. Bu seride orjinal görünümüne nasıl kavuşacağı merak konusu.

The Eternals

6 Kasım 2020’de vizyona girecek olan filmde başrolleri Angeline Jolie ve Salma Hayek üstlenecek. Ayrıca kadroda Richard Madden ve Kumail Nanjiani de yer alacak. Eternals Jack Kirby tarafından yaratılan bir çizgi roman serisi. Eternal, Guardians filminde gördüğümüz Celestials tarafından yaratılmış bir ırkın ismi. Yaratılış amaçları ise dünyaları Deviant isimli ırktan korumak. Avengers filmlerinde geçen Thanos da bir Eternal fakat doğumunda bir hastalık sebebiyle mor doğduğundan ve düşmanlara benzediğinden dışlanmış.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

12 Şubat 2021’de vizyona girecek filmin başrolünde Simu Liu olacak. Filmi Daniel Cretton yönetecek. Filmin kötü karakteri Iron Man 3 filminde sahtesini gördüğümüz Mandarin olacak.

WandaVision

2021 ilkbahar aylarında yayınlanacak olan dizinin başrollerini Elizabeth Olsen ve Paul Bettany paylaşacak. Dizi Avengers: Endgame sonrasını anlatacak. Vision ve Scarlet Witch’in hikayesini izleyeceğiz. Vision Avengers: Endgame’de ölmüştü, geri nasıl döneceği merak konusu. Bu dizide aynı zamanda Captain Marvel’deki küçük kız çocuğu Monica Rambeau’nun büyümüş halinide göreceğiz.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

7 Mayıs 2021’de vizyonda olacak filmin başrollerinde Benedict Cumberbatch ve Elizabeth Olsen yer alacak. Yönetmen ise Scott Derricson olacak. Bu film Marvel’in ilk korku filmi olacak.

Loki

2021 ilkbahar aylarında yayınlanacak olan dizide normalde orjinal Loki Avengers:Endgame’de ölmüştü. Paralel evrende Tesseract’ı alıp kaçan Loki konu edilecek. Pek çok olayı yaşamamış olan ana karakter kötü karakter durumundaydı. Tekrar iyi karaktere dönüşecek mi yoksa kötü karakter olarak kalacak mı izleyip göreceğiz.

WHAT IF …?

Marvel evrenindeki alternatif senaryoları ele alacak bu animasyon serisi Marvel sinematik karakterlerini de içerecek. Karakterlerin seslendiricileri Marvel filmlerindeki orjinal oyuncular olacak.

Hawkeye

2021 sonbahar aylarında izleyicilerle buluşacak olan dizinin boşrol oyuncusu Jeremy Renner olacak. Dizide bundan sonraki Hawkeye olacak Kate Bishop tanıtılacak.

Thor: Love and Thunder

5 Kasım 2021’de vizyona girecek olan, Ragnarok’un yönetmeni Taika Waititi tarafından hazırlanan filmin başrollerini Chris Hemsworth ve Natalie Portman paylaşacak. Natalie Portman çekici kaldırıp Lady Thor olarak geri dönecek. Eski Thor ise Odin Son olarak anılacak.

Kaynak:

https://www.marvel.com/articles/culture-lifestyle/marvel-entertainment-unveils-2019-san-diego-comic-con-line-up

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.